POZOR! Od 13.3.2023 změna adresy showroomu Parketo: Karlovarská 326/43, Praha 6

Bona Home Tvrdý voskový olej Osvěžovač 750 ml

Bona Home Tvrdý voskový olej Osvěžovač je určen pro podlahy ošetřené pomocí Bona Tvrdého voskového oleje nebo přípravku Bona Olej na dřevěné podlahy a údržbu. Více >>
Výrobce: Bona. Kód produktu: BO-WP615011009

519 Kč (Cena za jednotku 519 Kč / ks)

Na externím skladě
ks

Interiérové oleje a vosky

Dřevěné podlahy jsou krásné v každém interiéru, ale aby takové byly dlouho, je potřeba jim věnovat náležitou péči. S ní nám mohou pomoci interiérové oleje a vosky. Jejich společným jmenovatelem je, že se jedná o přípravky z přírodních surovin, které jsou ekologické, ale zároveň výborně fungují. Takové výrobky představuje značka Boha Home.

Jedním z nich je Tvrdý voskový olej, který se používá pro impregnaci, první ošetření nelakovaných podlah a pro opakovanou údržbu naolejovaných dřevěných podlah v interiéru. Jedná se o směs přírodních olejů a vosků, které vytváří vysoce odolný povrch odpuzující nečistoty. Lze ho i částečně opravovat a snadno se udržuje. Tento olej se snadno aplikuje a rychle schne. Prodává se v balení o objemu 2,5 l, přičemž z jednoho litru lze ošetřit plochu o velikosti 20 až 24 m2.

Před nanášením oleje je nutné povrch podlahy vybrousit na holé dřevo a musí být suchý a bez nečistot. Olej musí mít pokojovou teplotu a je třeba ho důkladně promíchat.  V místnosti musí být při aplikaci teplota minimálně 16 °C. Nanáší se válečkem nebo štětcem, které je nutné následně vyčistit ředidlem. Po aplikaci je nutné nechat podlahu zasychat minimálně 6 hodin. Pak se znova zbrousí, odstraní se prach a nanese se druhá vrstva. Podlaha je pochozí až po dalších minimálně 16 hodinách. V případě podlahy z exotického dřeva, vyšší vlhkosti či nižší teploty je třeba nechat olej zasychat ještě déle. Pokud balení neotevřete, lze olej skladovat až 2 roky.

Dalším přípravkem na ochranu neošetřeného dřeva údržbu a dřevěných podlahových krytin, ale také nábytku, dveří a dřevěných obložení je Vosk na dřevěné podlahy vyrobený z přírodních materiálů. Je zcela bez zápachu a obsahuje nízký podíl rozpouštědel. Zdůrazňuje jemně přirozenou strukturu dřeva, chrání ho, ale zároveň ho nechává dýchat. Je ho použití je ekonomicky výhodné. Z jednoho balení o objemu 500 ml lze jedním nátěrem ošetřit plochu o velikosti až 50 m2.

Na vybroušenou, suchou a očištěnou podlahu se aplikují 1 až 2 vrstvy vosku dle druhu dřeva, a to nerezovou ocelovou špachtlí a bavlněným hadříkem, případně lešticím strojem. Chvíli po aplikaci je třeba povrch vytřít do sucha. Doba schnutí vosku je 24 hodin. Neotevřené balení lze skladovat až 2 roky, ale vosk nesmí být vystaven mrazu.

Tvrdý voskový olej Osvěžovač je určen pro podlahy ošetřené voskovým olejem nebo voskem na dřevěné podlahy. Je vyroben na bázi přírodních olejů a vosků a obsahuje méně než 2 % rozpouštědel. Snadno se aplikuje a rychle schne. Povrch podlahy je připraven k běžnému používání po 12 hodinách schnutí. Je ekonomicky výhodný. Prodává se v balení o obsahu 750 ml. Litr prostředku postačí na ošetření plochy 50 až 80 m2. Pokud Osvěžovačem ošetřujete nábytek nebo menší dřevěné plochy, stačí vosk aplikovat bavlněným hadrem.

Olej na dřevěné podlahy a údržbu se prodává v balení o velikosti 2,5 l a hodí se na impregnaci, první ošetření nelakovaných dřevěných podlah nebo pro opakovanou údržbu naolejovaných dřevěných podlah v interiéru. Obsahuje vysoký podíl oleje a nízký podíl rozpouštědel. Povrch dřeva je po ošetření matný a barva dřeva je intenzivní. Aplikuje se velmi jednoduše špachtlí z nerezové oceli, gumovou stěrkou a bavlněným hadrem. Má skvělé impregnační vlastnosti. Ošetřený povrch odolává skvrnám a odpuzuje vodu. Z jednoho litru oleje se ošetří 30 až 40 m2/l.

Na vybroušený a očištěný povrch se nanese vrstva oleje a nechá se 15 až 20 minut absorbovat do podlahy. Následně se přebytečný olej odstraní hadrem a povrch se nechá schnout dalších 12 hodin. Pak lze následně nanést i druhou vrstvu a postupujte stejně, jen zasychání druhé vrstvy potřebuje minimálně 24 hodin. Pokud na ni chcete položit koberce, je třeba povrch podlahy nechat vytvrdnout a schnout aspoň týden.

Všechny zmíněné přípravky obsahují vysýchavé oleje, takže hrozí nebezpečí samovolného vznícení. Nasáknuté hadry, utěrky a podobný materiál je nutné skladovat výhradně v uzavřených nádobách nebo ve vodě.