POZOR! Od 13.3.2023 změna adresy showroomu Parketo: Karlovarská 326/43, Praha 6

Bona čistič na parkety

Bona Čistič na parkety je speciálně navržen pro účinné čištění lakovaných dřevěných podlah a tvrdým voskem ošetřených dřevěných podlah. Nabízí snadné a bezpečné použití. Nezanechává žádné šmouhy. Je připraven k okamžitému použití. Více >>
Výrobce: Bona. Kód produktu: BO-WM760341043

od 300 Kč (Cena za jednotku 300 Kč / ks)

Na externím skladě

Čištění terasy i parket

Ať už si pořídíte krásnou dřevěnou terasu, nebo máte doma dřevěné parkety, čas od času je musíte vyčistit. Na terase se griluje, relaxuje s drinkem nebo servíruje jídlo, a to může zanechat stopy. Parkety uvnitř zase mohou nést stopy dětských her, svačinek u televize, prostě rodinného života. Důležité je vybrat si na čištění vhodný přípravek.

Čistící prostředek na venkovní dřevěné terasy značky Bona má speciální složení pro důkladné hloubkové čištění znečištěného dřeva, které bylo ošetřeno naolejování. Hodí se zejména pro měkká dřeva, například modřín, smrk, impregnovanou borovice, ale i pro ostatní dřeviny, z nichž se terasy, ale také venkovní podlahy staví. Rozpouští znečistěný olej na ušpiněném dřevu a vrací mu jeho původní světlou barvu, tedy podobu, kterou mělo jako nové.

Obsahuje méně než 5 % neiontových povrchově aktivních látek. Výrobek se nemusí ředit, jeho pH je přibližně 11 a je připraven k okamžitému použití. Jeden litr vystačí na plochu asi 15 až 20 m2, ale není vhodné ho používat na přímém slunci. Před aplikací je z dřevěného povrchu terasy třeba odstranit nečistoty, houby a mech a zakrýt všechny rostliny a hliníkové prvky, aby se nepoškodily. Následně se dřevěný povrch navlhčí vodou, nanese se přípravek a nechá působit několik minut. Podlaha se následně vydrhne buď kartáčem s tvrdým vlasem, nebo tlakovou hadicí s rotujícím kartáčem (na nejnižší možný tlak). Po důkladném opláchnutí vodou nechte povrch zaschnout. Prodává se v balení o obsahu 4 litry. Neotevřený ho lze skladovat až 3 roky při teplotách 5 až 25 °C

Bona vyrábí i čistič na parkety. Je to koncentrovaný, lehce alkalický čistící přípravek, vhodný pro čištění lakovaných dřevěných, korkových, voskovaných a olejovaných podlah. Hodí se jak na denní čištění, tak na vyčištění silně znečištěných podlah, aniž by musela být z povrchu odstraňována leštěnka či podobné přípravky. Nepoškozuje laky a snadno se používá.

Před aplikací je třeba z povrchu vysát prach a písek. Pak se přípravek nastříká v minimálním možném množství a následně se podlaha vyčistí do sucha. Čistič odstraňuje až 99 % bakterií. Hodnota jeho pH je cca 7. Přípravek se používá neředěný a obsahuje méně než 5 % neiontových povrchově aktivních látek. Dodáváme ho v balení po 4 l.