POZOR! Od 13.3.2023 změna adresy showroomu Parketo: Karlovarská 326/43, Praha 6

Severský bílý Jasan těžen v Severní Americe nabízí zajímavou strukturu dřeva bez suků. Ekologické, odolné a rozměrově stálé dřevo. Jasanové thermowood dřevo je obzvláště vhodné ke stavbě dřevěných teras. Dřevo thermo jasan je vysoce odolné vůči plísním s výjimečnou trvanlivostí, nesrovnatelnou stabilitou a překrásnou, bohatou barvou. Více >>

AM-20.140

od 0 Kč s DPH

Vyberte si variantu podlahy

Thermo Jasan 20x140 mm

Severský bílý Jasan těžen v Severní Americe nabízí zajímavou strukturu dřeva bez suků. Ekologické, odolné a rozměrově stálé dřevo. Jasanové thermowood dřevo je obzvláště vhodné ke stavbě dřevěných teras. Dřevo thermo jasan je vysoce odolné vůči plísním s výjimečnou trvanlivostí, nesrovnatelnou stabilitou a překrásnou, bohatou barvou.

POPIS:

Thermo jasan se vyrábí při teplotě 180 - 212 °C metodou řízenou počítačem ve speciální peci, kde dochází k thermo úpravě. Tento proces využívá pouze teplo a páru. Tento proces tepelné úpravy, změní každé vlákno až do jádra. Tepelně upravený jasan má exoticky hnědou barvu. Naše třídění Select znamená, že se jedná o výběrovou kvalitu dřeva a opticky excelentní zpracování. Dvojitý nekonečný spoj na příčné straně prken umožňuje snadnou a rychlou montáž s uzamčeným dvojitým spojem a minimální prořez, resp. výraznou úsporu materiálu. Materiál je dodáván ve svazcích balen ve fólii.

Ekologie:
Při jednotlivých zpracovatelských procesech nedochází k použití jakýkoliv chemikálií.

Odolnost:
Tepelné zpracování zvyšuje odolnost dřeva proti povětrnostním podmínkám, zabraňuje hnilobě a napadení houbami.

Rozměrová stálost:
Náchylnost dřeva k deformacím resp. k nabobtnávání a následnému smršťování je snížena až o 60 %. Kolísání vlhkosti je díky tepelnému zpracování v podstatě zastaveno.

Hustota dřeva: cca 660kg/m3

Nátěr a barva:
Pokud se rozhodnete tepelně upravené dřevo na terase ošetřit nátěrem, abyste zachovali dřevo bez typické šedé patiny, která se bez ošetření na dřevu projeví již cca 1 rok po vystavení povětrnosti, doporučujeme použít nátěr OSMO Terasový olej č. 010 Thermo dřevo olej. OSMO Terasový olej je nátěr na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků a díky použití těchto surovin se jedná o zcela zdravotně nezávadný nátěr na dřevo. Pigmenty, které jsou obsaženy v tomto nátěru způsobí změnu původní barvy Thermo jasanu, odstín se ještě více zdůrazní a dřevo tak navíc bude chráněno před UV paprsky, které mají na šednutí dřeva největší vliv.

Podkladní hranoly:
Thermo borovice 42 x 68 mm
Upozorňujeme zvláště na skutečnost, že při přípravě roštu musí být při tloušťce prken 20 mm osová vzdálenost podkladních roštů max. 40 cm.

Třídění: Select
Vždy jedna hladká strana je považována jako strana pohledová ( pochozí) a nevykazuje výrobní defekty nebo defekty ve třídění.

DALŠÍ VÝHODY TOHOTO PROVEDENÍ:

1. Dvojitý nekonečný spoj
- výhoda snadné a rychlé montáže s uzamčeným dvojitým spojem na příčné straně
- pevný a trvalý spoj zaručující pěkný vzhled
- výrazná úspora materiálu díky minimálnímu prořezu
2. Click - neviditelné připojení
- připojení terasových prken bez viditelných hlav šroubů
- díky na míru vyrobenému cliku je zaručena jednotná dilatace mezi prkny
- díky speciálnímu materiálu z tvrzeného PVC zaručena odolnost vůči veškerým povětrnostním vlivům
3. Třídění
- výběrová kvalita v třídění Select
- opticky excelentní zpracování
4. Hladký povrch s variantou ve 2 šířkách
- prkno 20x115 mm, dl. 800-3000 mm
- prkno 20x140 mm, dl. 800-3000 mm
(baleno ve fólii v napadajících délkách)

Abychom dokázali určit cenu přepravy

Zaškrtněte pokud ano

Zaškrtněte pokud ano


* Pole označená hvězdičkou jsou povinná

Kontaktovat nás můžete i pomocí formuláře.