POZOR! Od 13.3.2023 změna adresy showroomu Parketo: Karlovarská 326/43, Praha 6

Veškeré ceny, které jsou uvedeny v katalogu, mají standardní sazbu DPH ve výši 21 %. Ta platí pro případy, kdy si materiál pouze nakoupíte a pokládku si zařizujete sami. 

V případě, že u nás objednáte i pokládku dřevěné podlahy, je na materiál a práci účtována nižší sazba DPH ve výši 15 %. Tuto zvýhodněnou sazbu je však možné využít pouze pro nekomerční prostory - rodinné domy do 300  a byty do 150 m². DPH u dopravy a likvidace případného odpadu je vždy neměnná a to ve výši 21 %. 

Cena pokládky je ovlivněná členitostí a připraveností plochy. S vhodnou volbou způsobu pokládky Vám ochotně poradíme. Kontaktujte nás.

Tel: +420 608 500 969 | E-mail: info@parketo.cz

Vzorová kalkulace

Pro přehlednost uvádíme tabulku, v rámci které jsou jednotlivé výše cen pro oba případy propočítány.

Nákup dřevěné podlahy bez pokládky
Produkt Plocha Cena bez DPH / Sazba DPH Cena s DPH / Cena s DPH celkem
21 %
Nákup dřevěné podlahy s pokládkou
Produkt Plocha Cena bez DPH /  Sazba DPH Cena s DPH / Cena s DPH celkem
15 %

Pokud máte například zájem o 75 m² dřevěné podlahy XY s pokládkou, lze ušetřit cca XY Kč oproti variantě,  nákupu materiálu s vlastní pokládkou. 

Plovoucí pokládka

Orientační cena za m² 240 - 320 Kč

Plovoucí pokládka znamená, že podlaha není pevně spojená s podkladem (nelepí se). K pevnému spojení lamel se využívá zámkového "KLIK" spoje.

Pokládka lepením

Orientační cena za m² 320 - 440 Kč

Pokládka lepením se využívá nejčastěji. Lepená podlaha lépe tlumí kročejový hluk. Doporučuje se též při využití podlahového topení kvůli lepšímu přenosu tepla. Využívá se podlah s pero drážkou.