POZOR! Od 13.3.2023 změna adresy showroomu Parketo: Karlovarská 326/43, Praha 6

I když každá stavba terasy je v závislosti na terénu poněkud odlišná, vždy zahrnuje několik základních kroků. Samozřejmě stavba vyvýšené terasy se bude lišit od terasy v rovině, ale vždy budete potřebovat připravit důkladně podklad a na něm vybudovat dřevěnou konstrukci.

Prvním krokem je vykopání jámy na ploše budoucí terasy a hluboké asi 50 cm, kterou je třeba odvodnit. Pak se po celém obvodu terasy uloží do betonového lože obrubníky. Prostor mezi obrubníky se po jejich zatvrdnutí vyplní štěrkem, aby pod terasou byl podklad propustný a dřevo netrpělo vlhkostí. Spodní vrstva se vyplňuje hrubším, vrchní vrstva jemným štěrkem, který se uhladí do roviny a následně pečlivě udusá. Alternativou je betonový podklad, ale tem se musí vyspárovat směrem od domu a vybavit drenáží pro odvádění vody.

Stavba dřevěné terasy pak pokračuje položením kvalitních podkladních hranolů, k nimž se pak vruty, nebo jiným spojovacím materiálem připevní terasová prkna. Jak hranoly, tak terasová prkna vybírejte jen vyrobená z materiálů určených do exteriéru a ošetřete je podle doporučení prodejce, aby vám terasa sloužila dlouho a bez problémů.