POZOR! Od 13.3.2023 změna adresy showroomu Parketo: Karlovarská 326/43, Praha 6

Dřevěná terasa už není vymožeností

Dřevěná terasa u domu je požehnáním. Nejen v létě, ale už na jaře na začátku sezóny nás sluníčko láká ven užít si čerstvého vzduchu a nachytat bronz. K tomu, abychom měli v exteriérech kde „hlavu složit“, je určena dřevěná terasa.

Terasa přepisuje standardy stavební architektury a dnes už není žádnou vymožeností ji vlastnit. Její výhodou je přírodní materiál, příjemný design a zdravotní nezávadnost. Dřevo je variabilní surovinou, která je přímo předurčena  k zásahu lidskou rukou. Mistrná ruka tesaře vám vytvoří dílo na míru, objekt, v němž budete rádi trávit každou volnou chvíli.  

Terasa ze dřeva je kvalitní 

Aby vám dřevěná terasa poskytla žádaný azyl, dbejte na výběr kvalitního materiálu. Mezi nejpopulárnější dřeviny se řadí borovice, cedr, modřín nebo thermo jasan. Dřevo musí být dostatečně tvrdé, aby obstálo co do pochůznosti a nosnosti. Rovněž musí splňovat estetickou funkci. Co by to bylo za terasu, kdyby působila nevzhledným dojmem.

Nemáte-li zcela napjatý rozpočet, volte výstavbu terasy z exotických dřevin, jako jsou bangkirai, garapa, ipe, massaranduba nebo merbau. Exotiké dřevo má svůj osobitý charakter a technické zvláštnosti, takže se na konstrukci terasy velmi dobře hodí.

Jak na stavbu terasy?

Pouštíte-li se do výstavby svépomocí, nezapomeňte si k základní dřevní hmotě pořídit i spojovací materiál a impregnační prostředky. Rozhodně dbejte na to, aby podkladové hranoly a terasová prkna byly ze stejného materiálu. Při samotné pokládce myslete na to, že dřevo je živý materiál a „pracuje“, tudíž je vhodné nechávat diletační spáry mezi jednotlivými prkny.

Ani v okamžiku, kdy bude terasa hotová, není dobré usínat na vavřínech. Dřevěnou terasu je ideální nejméně dvakrát ročně oživit nátěrem. Nátěr pomůže udržet nejen dobrý vzhled, ale zejména působí proti škůdcům a choroboplodným zárodkům. 

Pokud stále přemýšlíte, jaký druh terasy zvolit, vězte, že jedině dřevo vám dodá přírodní a venkovský ráz a navíc je zárukou příjemného klima uvnitř. Dřevo nezvyšuje horkost, ani nepůsobí chladivě. Spolehlivě ale vytvoří kýžený stín.

Abychom dokázali určit cenu přepravy

Zaškrtněte pokud ano


* Pole označená hvězdičkou jsou povinná